mapa

Distributor elektřiny EG.D je bývalá E.ON DistribuceOd 1. ledna 2021 má firma E.ON Distribuce nové jméno a vzhled. Do nového roku vstoupila pod názvem EG.D. Zkratka je odvozena z anglického Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu. Tento krok je jedním ze série opatření, která směřují k naplnění požadavků české i evropské legislativy. E.ON Distribuce se tím odliší jako distributor energií od obchodní společnosti E.ON Energie tak, aby pomohl zákazníkům s lepší orientací na energetickém trhu. Služby pro veřejnost zůstávají stejné, pro zákazníky se nic nemění a v souvislosti s přejmenováním společnosti se nemusejí o nic starat. EG.D zůstane součástí skupiny E.ON v ČR.

Zákazníci se dál mohou obracet na poruchovou linku pro elektřinu na čísle 800 22 55 77 i plyn 1239. Rozsah jejich služeb zůstává stejný. Od nového roku mohou i na poruchové lince pro elektřinu řešit všechny ostatní požadavky na distributora, které doteď řešili na zákaznické lince E.ON.  

E.ON Distribuce se teď jmenuje EG.D a má i nové webové stránky. Je to proto, aby se firma lépe odlišila od obchodní společnosti E.ON Energie.

Lidem se míchají pojmy distributor a dodavatel energií. Zjednodušeně distributor je ten, komu patří dráty. Jeho zástupce taky provádí odečty u vás doma. Nemůžete si ho vybírat, protože dráty jsou v daném místě jen jedny.

V ČR tak jsou jen 3 distributoři elektřiny:

  • PRE Distribuce - „má dráty“ na území Prahy.
  • EG.D (tedy bývalá E.ON Distribuce) - je na jižní Moravě, v jižních Čechách, na Vysočině a v části Zlínského a Olomouckého kraje.
  • ČEZ Distribuce - pokrývá zbytek státu.

Více informací na webu www.egd.cz