mapa

Zahájení provozu Galerie Helen na Červené LhotěDne 8. srpna 2020 byla otevřena rodinná Galerie Helen u zámku Červená Lhota. Provozovatelem je paní Helena Paulíková. V budově čp. 2 byly renesančně zrekonstruovány prostory, které nyní slouží jako galerie. Jsou zde k vidění díla předních výtvarníků – sklářské výrobky, vitráže a bižuterie, keramika, loutky, grafiky, obrazy a fotografie. Vystavená umělecká díla jsou prodejní a můžete si je zakoupit na místě za zajímavé zaváděcí ceny.

Otevřeno od 8. srpna do 30. září 2020, každý den mimo pondělí v době 10 - 12 hodin a 13.30 – 16.30 hodin.  Více informací se dozvíte na přiloženém letáku zde nebo přímo na webových stránkách galerie – www.galeriehelen.com .  

 

Historie domu čp. 2:

Nedílnou součástí historie zámku bylo rovněž podzámčí. K němu patřila modro-šedivá budova číslo popisné 2, která byla správní budovou a bydlel zde správce. Tuto budovu uvidíte po levé straně, jak vyjdete od zámku. Zajímavostí této budovy je, že tam bývalo i vězení pro poddané – tzv. „Nutilka“, které nese název podle prvního vězněného poddaného.

V renesančních sklepích této budovy se sušil ječmen pro pivovar a tento prostor se nazýval valečka.

V současné době byly sklepní prostory zrekonstruovány na prodejní galerii – „Galerie Helen“, kam se můžete podívat. Galerie vystavuje a prodává artikl současných sklářů, výtvarníků a řemesel a je jistě zajímavé ji navštívit.